Tvoříme největší archiv malých dějin.
Přispět můžete i Vy!

RE:PUBLIKA

RE:PUBLIKU připravujeme jako interaktivní prostor, kde se mohou potkat, diskutovat, odpočívat, vzdělávat se i bavit všichni. Chceme z každého obyvatele České republiky učinit spolutvůrce akce a k tomu potřebujeme širokou podporu, aktivní přístup a co nejvíce komunikačních kanálů. Děkujeme.

Příspěvky podle krajů

Příspěvky podle období

Re:publika

NOVÁ SOUTĚŽ NÁRODNÍ KRONIKY - PRÁZDNINY

Národní kronika vyhlašuje nové soutěžní téma "Moje prázdniny". Léto je v plném proudu a my po vás chceme, abyste do Národní kroniky uložili svoje prázdninové zážitky - aktuální i dávno minulé, a to včetně fotografií nebo třeba pohlednic.

Zavzpomínejte, jak jste prázdniny trávili jako děti. Bylo to s babičkou a s dědou? Na táboře? S rodiči u moře? Těšili jste se na prázdniny? A taky vám vždycky tak rychle utekly?

Napsat můžete ale i o tom, co děláte v létě dnes. A to třeba hned zde.

Soutěžit můžete celé prázdniny, tedy do 31. srpna 2018. Ale pozor, tentokrát odměníme tři nejrychlejší přispěvatele a dva další autory nejzajímavějších vzpomínek.

Těšíme se na vaše příspěvky a přejeme vám krásné léto plné nových zážitků!

Podpořte nás na

facebook

Sama uprostřed všech

Rozhovor se spisovatelkou Evou Štolbovou zaznamenala Barbora Jirkovská.

Lékařská duše

„Dávno, dávno již tomu, co jsem posledně se díval do té milé něžné tváře …“ Začínám touto parafrází úvodních slov prologu románu Boženy Němcové, protože letos uplynulo již 40 let, kdy nám ve fakultní motolské nemocnici navždy odešlo naše jediné dítě - Monička. Bylo jí tehdy pou...

Byla jsem pionýrkou

O pionýrském slibu, zásadách i táborech.

Jemničáci u Třech křížů

Když všechno kvete.

Naše dětské prázdniny

Prázdniny před šedesáti lety.