Tvoříme největší archiv malých dějin.
Přispět můžete i Vy!

RE:PUBLIKA

RE:PUBLIKU připravujeme jako interaktivní prostor, kde se mohou potkat, diskutovat, odpočívat, vzdělávat se i bavit všichni. Chceme z každého obyvatele České republiky učinit spolutvůrce akce a k tomu potřebujeme širokou podporu, aktivní přístup a co nejvíce komunikačních kanálů. Děkujeme.

Příspěvky podle krajů

Příspěvky podle období

Re:publika

Festival RE: PUBLIKA 1918 -2018 vyprávějte příběhy fotek

Od 26. května do 17. června se na brněnském výstavišti uskuteční festival RE:PUBLIKA 1918–2018, který připomene výročí vzniku samostatného Československa. Organizátoři akce žádají veřejnost, aby se do jednoho z festivalových pilířů nazvaného „Příběh fotografií“ zapojili. „Chceme, aby lidé zapátrali a přinesli nám fotky i s jejich příběhy, ze kterých vytvoříme jedinečný archiv vzpomínek,“ zopakoval výzvu kreativní ředitel festivalu RE:PUBLIKA 1918–2018 Pavel Anděl. Ve spolupráci s projektem Národní kronika tak vznikne soubor unikátních vzpomínek.

Otevřete stará fotoalba nebo krabice s rodinnými fotkami a nechte si vyprávět příběh vašich nejbližších.

Babičky, dědečkové, rodiče, sourozenci, tety, strýcové! Na každého z nich existuje nějaká, třeba i malá a zdánlivě bezvýznamná vzpomínka. Nechte si vyprávět rodinné události. Pojďte s námi oživit tu pravou a osobní historii. 

Své fotografie včetně příběhů mohou lidé poslat přes webový formulář, který najdou na stránkách projektu Národní kronika. Fotografie z rodinných archivů mohou přinést také osobně na brněnské výstaviště do stánku města Brna v době konání veletrhů Go a Regiontour 2018 v době od 18. do 21. ledna.
Do sběru fotografií a vzpomínek budou postupně zapojeny také děti ze základních a středních škol a vybrané vysoké školy v České republice.

Výzva pro 1. stupeň ZŠ

Výzva pro 2. stupeň ZŠ a SŠ

Výzva pro umělecké školy všech druhů a stupňů (ZUŠ, odborné SŠ a umělecké VŠ) 

Výsledky projektu vystavíme v některém pavilonu nebo v plenéru výstaviště v Brně.

Informace a kontakty:

www.gotobrno.cz/akce/republika/

facebook.com/republika2018/

info@republika2018.cz

Podpořte nás na

facebook

Sýrie před revolucí - moje setkání s pravdou

Svědectví ze služební cesty do Sýrie v roce 1982. O tom, jak se v "zaostalé muslimské zemi" žilo vlastně lépe, než v socialistickém Československu, ale i o některých vlastnostech Syřanů, které zde komplikovaly provedení zadaných úkolů.

Když senioři tvoří

Sborník textů tvůrčích seniorů ze spolku LiPen. Rok 2017.

Nejlepší zaměstnání za socialismu

Uklízečkou na 90 minut denně.

3. Nemoce - operace

První operace gynekologická. Vynález MUDr. Chmelíka, seřezávání děložního hrdla po opakujícím vřídku. To mi bylo 40 let. Nacpali do mne mnoho metrů gázy a pak tahali jak když pářou svetr.

2. Nemoce – operace

Velmi brzy ležím v nemocnici v Kladně. Snad přijdou na to co mi je. OMYL Chodím na SOLUX, pan primař Niedrdle umlouvá otce, aby mne tam nechal asi měsíc, že bude moci léčit další pacienty. Pojišťovna „Léčebný fond“ platil za mne 27.-Kč.