Workshop tvůrčího psaní

Werichova vila

Obyčejný všední den se někdy promění ve svátek. Mně se tohle podařilo včera, prvního listopadu.  

SenSen nás prostřednictvím paní Kateřiny Sodomkové pozval na Kampu do nově otevřené Werichovy vily na workshop tvůrčího psaní. Senzačních seniorů se sešlo asi patnáct. Byla jsem jednou z nich. Těšila jsem se na lektora pana Reného Nekudu, kterého jsem do té doby znala jenom virtuálně. Skutečnost mě nezklamala. Sympatický mladý muž nás necelé tři hodiny poutavě a erudovaně zasvěcoval do psaní příběhů. Poznatky se nám budou hodit nejenom pro příspěvky do Národní kroniky, ale i při jakékoliv naší další tvorbě. Nepřijela jsem z Litoměřic do Prahy jako nepopsaný list. Mnohé jsem si přečetla v učebnicích tvůrčího psaní, případně našla na internetu. Také se už šestým rokem v klubu tvůrčího psaní s dalšími píšícími seniory pokouším o vlastní tvorbu. Přesto, nebo spíše právě proto, byly ty tři hodiny pro mě velmi přínosné. To málo, co už jsem věděla, jsem si urovnala v hlavě, výkladem odborníka potvrdila a rozšířila o další cenné rady. Vše podstatné jsem zaznamenala a nenechám si to jen pro sebe. Podělím se s těmi, kteří na Kampě být nemohli.

Bonusem dne byla komentovaná prohlídka vily. Atmosféra, kterou se podařilo tvůrcům expozice vytvořit, zapůsobí na každého. Můj osobní prožitek ještě znásobil výklad mladé průvodkyně. Cítila jsem, že příběhy lidí, kteří v tomto domě kdysi žili, jenom neodříkává. Ona je prožívá a obdivuje.  Současní mladí jsou skvělí. To jsem si z vydařeného dne také odnesla.

Stojí za trochu námahy pro ně i pro ty další a ještě další uchovávat paměť národa. Třeba svým příspěvkem do Národní kroniky.  

Děkuji organizátorům ze SenSenu za příležitost, kterou nám nabídli. Byl to dobrý nápad. 

 

                                                 Jaroslava Černá,

                                                 členka Spolku LiPen,

                                                 působícího při Knihovně K.H. Máchy

                                                 v Litoměřicích


werichova-vila_sensen_tvurci-psani_011-(1).jpg

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.