Projekty Národní kroniky

Národní kronika se stále rozrůstá. Příspěvky do ní už nepíší jen pamětníci, ale i zástupci mladé generace – žáci a studenti nejrůznějších škol napříč republikou. Začalo to spoluprácí s prestižní základní školou a gymnáziem Open Gate, jejichž studenti pro Národní kroniku sbírají a zaznamenávají vzpomínky svých babiček, dědečků nebo jakýchkoliv starších příbuzných. Na podzim 2014 se pak uskutečnil ve středočeských Lidicích první ročník studentská konference „Národní kronika“, na které žáci škol z nejrůznějších koutů Česka, ale i ze Slovenska přednesli své historické práce vytvořené právě také na základě rozhovorů s pamětníky.

Doufáme, že slibně rozjetá spolupráce s mladou generací bude pokračovat! Pokud se chce vaše škola či studentská organizace rovněž zapojit do „psaní“ Národní kroniky, neváhejte nás kontaktovat. Každá vzpomínka má svoji cenu.

Spojte své vyprávění s fotkami či videem díky programu SlidesLive
Skvělý program SlidesLive, který umožní sladit mluvené slovo, fotky, obrázky nebo video, nabídli do služeb Národní kroniky jeho mladí tvůrci. Průkopníky využití SlidesLive pro kroniku se stali studenti Open Gate. Svůj příspěvek ale už podobně vytvořila i Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry, a to na jedno ze soutěžních témat Národní kroniky – Jak jsem potkal televizi.
(https://slideslive.com/38890776/bozena-jirku)

Všechno je ohromně jednoduché. Zapojte se také na adrese:
https://slideslive.com/narodnikronika

Váš tým SENSEN