Žijte naplno

Hana Kocourková | 30. 10. 2019 | 15.31 | 0 komentářů
Schválně píši všechna, protože to znamená vlastní i nevlastní. Všechna vás miluji a všem bych chtěla předat pár postřehů z mého života.
Jsou to mé zkušenosti, které jsem nasbírala během své cesty životem. Pokusím se vám je předat, ale přitom vím, že jsou nepředatelné, že si je musí každý člověk nasbírat sám. Ale protože mi na vás všech hodně záleží, nedá mi to, abych se aspoň nepokusila. 
 
Žijte naplno, žijte každou chvíli. Žijte s láskou a rádi. Žijte podle sebe, každý život je dobrý, pokud dodržujete jediné pravidlo: NIKDY NIKOMU VĚDOMĚ NEUBLIŽUJTE! Pokud někomu nechtěně ublížíte, a věřte, že se to stane, tak byste měli dokázat se omluvit a zkusit napravit. Budete-li toto dodržovat, budete žít ten správný život.
 
A kromě tohoto bych vám moc přála, abyste vždy věřili v dobro, lásku a přátelství. Abyste našli sílu překonat zlá období, nezatrpknout a naopak vždy v tom zlém najít příčinu, proč se to stalo a v čem vám to pomohlo. Je to hodně těžké. Abyste celý život měli někoho, kdo vás  pohladí, vyslechne, pomůže.
 
Máte obrovský úkol do života. Ptáte se jaký? Musíte poznat sami sebe, pochopit, co je vaše parketa, tedy v čem jste dobří a co vás baví. A to dělejte. Budete to dělat s láskou a pak to budete dělat dobře. Nemusíte to poznat hned v době, kdy se rozhodujete o své budoucnosti. Zjistíte-li později, že to není to pravé ořechové, a že už dnes víte o něčem, co je vám blízké a chcete to dělat, nebojte se to změnit. Nikdy není pozdě. Je-li člověk dlouho nespokojený, měl by s tím něco začít dělat.
 
Nelitujte ničeho, co jste v životě udělali, protože vše mělo pro vás nějaký smysl. Většinou litujeme špatných věcí, ale pokud jsme se z nich poučili, děkujme za ně. Pokud bylo naše rozhodnutí špatné, poučme se, ale nelitujme. 
 
Nehledejte chyby jen u druhých, ale hlavně u sebe. Mějte se rádi, mějte se rádi takoví, jací jste. Má-li člověk rád sebe, může mít rád ostatní lidi.
 
Neutíkejte před problémy, věřte, že vás vždy dohoní. Nelžete, to se opravdu nevyplácí. Za chyby, které v životě uděláte se nestyďte, dělá je každý. Ale ne každý se k nim dokáže potom postavit čelem a nést si následky. To dokáže jen rovný, statečný a pevný člověk.
 
Milujte přírodu, naučte se ji znát, abyste ji mohli chránit, protože my všichni jsme její součástí a naučte se v ní žít. 
A teď se pokusím vám předat ten největší dar, který jsem já dostala a díky kterému jsem dnes tak šťastná. Dostala jsem totiž recept na zdraví a plný spokojený život. Je to univerzální lék na nemoci a návod na spokojený, smysluplný život:
POMÁHEJTE DRUHÝM!
 
Nevím, jestli jsem dobře vše vypsala a ani nevím, jestli vám to pomůže. Ale je to moje životní víra a pokouším se vám ji s láskou předat.
 
Vaše babi, babička, babík     
Hančí
 

Komentáře

Komentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.