V životě je důležité být nejen zdravý, ale i šťastný

Ludmila Janečková | 30. 10. 2019 | 14.27 | 0 komentářů
Aby jsi toho, mé milé vnouče, dosáhl, musíš žít v rodině plné lásky. Ono to není samozřejmost. Když jsou rodiče citliví, rozumní, spravedliví a mají tě rádi, pak máš skoro vyhráno.

Ve škole tě učí novým věcem. Takovým, kterým mnoho prarodičů nerozumí, ale pro tvůj život jsou důležité.  Ke generaci našich vnoučat patří všechny ty aplikace, sociální sítě a jiné novinky, ale nesmíš zapomenout na to, že k životu patří i tolerance, sociální cítění, a neméně důležité je   vědět, jak využít volný čas. Jdi za vzděláním, najdi si však čas i na koníčky.

Taky  ovšem můžeš zažít zklamání  mezi kamarády , v práci, ve vztazích,  ale i to je důležité pro to, abys dokázal cítit a uvědomit  si, co je to štěstí. Bez výchovy k toleranci děti nevědí, jak se chovat ke starým lidem. Zkus si všímat v okolí jak žijí  babičky a dědové, že sice ztrácí na síle, pohybu, rychlosti myšlení ,ale stále neztrácí lásku k dětem a,milují svá vnoučata .

Slušnost je vlastnost také pro život důležitá. Zkus ji vrátit do života….

Ještě je nutné srovnat  si v hlavě cíle, nezaměřit se   jen na jednu věc, protože ne všechno se podaří. Aby  pak člověk na konci života nebyl zklamán .Když budeš umět  procházet životem tak, že se podaří více věcí, dokážeš být i ve stáří spokojený.

Přeji ti, abys dokázal lidem rozdávat radost a smích

 

Komentáře

Komentáře
V blogu nejsou žádné komentáře.